Szkoła może sama w sobie jest fajna, ale osoba, która zajmuje się boiskiem, to dramat. Ludzie się pytają, dlaczego nie ma pasjonatów piłki nożnej – może dlatego, że nigdzie się nie da w nią grać. Ostatnio były remontowane dwa boiska. Na jednym od 15:30 szkoła ma zajęcia, a od 15:50 Górnik Nowe Miasto gra do 21:00. I jak tu grać, skoro się nie da?
Na drugim boisku jest prawie tak samo. Jeżeli ktoś chce mieć klub piłkarski, to niech sobie zbuduje własne boisko, bo przez takie zachowanie dzieci nie mogą grać na tych dostępnych.
Szkoła bardzo fajna, uczę się w niej już 6 lat bardzo mi się podoba dobrzi nauczyciele odnoszą się do dzieci z powagą i ze zrozumieniem. Dziękuję tej szkole za nauczenie mnie wielu rzeczy
Szkoła gdzie nauczycielka wydziera się na dzieci traumatyzując ich ( to nie przesada zdarzył się przypadek że nauczycielka, nie będę wymieniać z imienia i nazwiska która, wydzierała się na dzieci przez co jedno aż ze stresu zemdlało). Dyrekcja nie zwraca uwagi na sgargi odnośnie niektórych nauczycieli składanych przez rodziców.
Szkoła stoi w miejscu nieistniejącego, uznawanego przez niemieckich przedwojennych badaczy za najstarszy na terenie miasta Wałbrzycha, cmentarza. Powstał przed 1-szą połową XV w.. Powszechnie używana nazwa cmentarza „Na piasku” ma swoje źródło w żyle piasku ciągnącej się pod tą częścią śródmieścia. Działka na której znajduje się szkoła dość szybko okazała się zbyt mała, tym bardziej, że chowano tu także mieszkańców m.in. Podgórza, Białego Kamienia czy Sobięcina. W połowie XVII wieku wykupiono więc od rolnika nazwiskiem Uber dodatkowy kawałek gruntu pomiędzy dotychczasowym cmentarzem a późniejszymi zabudowaniami fabryki porcelany Carla Kristera. Teren ten nie został ogrodzony, co skutkowało licznymi skargami, że na porządku dziennym jest wypasanie na cmentarzu bydła, które rozgrzebuje groby. Kupiec lniarski Sonnabend był inicjatorem petycji skierowanej do władz, w której domagano się zamknięcia cmentarza. Podnoszono różne argumenty: cmentarz miał być ponad miarę wykorzystywany, do tego stopnia, że podczas nowych pogrzebów wykopywano aż do 20 zwłok pochowanych wcześniej osób. Dodatkowo piasek, w którym kopano groby przyczyniał się do ich wolniejszego rozkładu, a więc widoki oraz zapachy przy powstawaniu nowych grobów były mocno nieprzyjemne. Zamknięto go dopiero w 1820 roku, a po kolejnych 90 latach na jego miejscu wybudowano istniejący do dziś budynek szkoły. Projektant Szkoły: architekt miejski (Stadtbaurat) inżynier Rogge. Budynek oddany do użytku 14.08.1912 r.Przed wojną katolicka szkoła dla dziewcząt, po 1945 roku pierwsza polska szkoła w Wałbrzychu, później Szkoła Podstawowa numer 1