Brakuje krzeseł, niektórzy uczniowie zachowują się średnio jak na technikum a na dworze to chmura dymu. Oczywista rzecz w toaletach brak papieru. Brakuje nauczycieli dlatego zatrudniają już ukraińców którzy średnio potrafią mówić po polsku. Stanowczo odradzam wybierania tej szkoły.
Szkoła ma słabą organizację. Na rekrutację przyjmują każdego, później okazuje się, że jest za dużo uczniów, więc w listopadzie chcą żeby jak najwięcej nie zdało.
Nauczyciele przedmiotów zawodowych powinni bawić prawnuki w domach.
Oczywiście jest kilku zaangażowanych nauczycieli jak nauczycielka od j. polskiego, nauczyciel od jednego z przedmiotów zawodowych, ale można ich policzyć na palcach u jednej ręki.
Zlikwidowany parking dla uczniów, jest tylko dla nauczycieli. Trzeba zostawiać pojazd na płatnym przy czym godzina wynosi 5zl czyli przy planie 8-godzinnym płacimy okolo 40zl dziennie. Szkola zapiera sie by uczniowie używali komunikacji miejskiej. Okej ale będąc w klasie maturalnej i mając dodatkowe zajecia po szkole ciezko wyrobić sie jeżdżąc komunikacja jak często sa opóźnienia. Jeżdżąc samochodem mozna zyskać nawet do godziny. Ale dyrekcja tego nie rozumie i nie chce isc z uczniami na żaden kompromis. Nie pozdrawiam.
Ciekawie poprowadzone wydarzenia w trakcie nocy muzeów 2023. Opiekunami zwiedzających byli nauczyciele oraz absolwenci, chwalący swoją szkołę.
Z rozmów z kadrą oraz byłymi uczniami wyłania się ambiwalentny obraz, próby nawiązania do chlubnych tradycji i odbudowy, odnowienia oferty po regresie szkolnictwa technicznego ostatnich 30 lat.
Szkoła chętnie chwali się zbiorem plac dyplomowych, wykonanych przez uczniów na przestrzeni lat, z drugiej strony przyznając, że w tej chwili takie projekty już nie powstają. Ostatnie większe prace, prezentowane na ekspozycji są datowane na początek XXI wieku.
Szkoła jest wyposażona w pewną bazę aparatury dydaktycznej w dziedzinie elektroniki, automatyki. Poważne warsztaty przygotowujące do zawodu zlikwidowano lata temu i teraz uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne w siedzibach zaprzyjaźnionych firm, co oprócz zalet me trochę wad.
Z rozmów z absolwentami wynika, że wybór dalszej, wyższej edukacji, np na politechnice, nie jest specjalnie popularną ścieżką. Defaultowe kroki absolwenta to zasilenie szeregów drużyn konduktorskich w PKPIC, maszynistów metra, motorniczych tramwajów i role techniczne u producentów taboru kolejowego, automatyki itp z apetytem na płacę w okolicach średniej krajowej.