Wynajmują ludziom budynki mając gdzieś prawa wynajmujących. Budynek w stanie agonalnym. Dziurawą droga dojazdowa, klienci uszkadzają sobie przez to samochody. Czysty państwowy wyzysk i cwaniactwo dyrekcji.
Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych kontynuuje swoim działaniem tradycje kilku funkcjonujących wcześniej jednostek, a wśród nich przede wszystkim Instytutu Technologii Krzemianów (powstałego w 1951 roku i przekształconego w 1954 roku w Instytut Przemysłu Szkła i Ceramiki). Od 1971 roku jednostka przyjęła nazwę Instytutu Szkła, a od 1975 roku instytut nosił nazwę Instytut Szkła i Ceramiki.
Od września 2007 roku w skład Instytutu Szkła i Ceramiki włączone zostały dwa samodzielne wcześniej instytuty: Instytut Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach (założony w 1953 roku) oraz Instytut Mineralnych Materiałów Budowlanych w Opolu (powstały w 1954 roku). Po tych zmianach instytut przyjął nazwę Instytut Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych. Ostatnia zmiana organizacyjna miała miejsce 1 stycznia 2010 roku, kiedy do Instytutu przyłączono Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Betonów "Cebet”. Konsekwencją tej zmiany jest przyjęcie od początku 2010 roku nowej nazwy Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.